Wpis

czwartek, 13 czerwca 2013

Miłe miłego początki, czyli zaczynamy uczyć się szydełkowania

Witam w Szkole Szydełkowania!

I mimo że to szkoła, to nie ja będę tutaj uczyła. Przede wszystkim to ja chciałabym się czegoś nauczyć.

Pierwszy raz szydełko wzięłam do ręki kilka lat temu. Od tamtego czasu różnie się między nami układało. Mieliśmy ciche dni, miesiące, a nawet całe lata. Czasu brakowało. Ale teraz, kiedy czasu mam sporo, nasza miłość ponownie odżyła. I będzie się działo.

Zamierzam nie poprzestawać na gotowych wzorach serwetek pod telewizor (wybaczcie do niedawna tak właśnie postrzegałam robótki szydełkowe). Oczywiście, będę  starała się wypróbować proste wzory na serwety, obrusy i firanki. Ale sięgnę też po coś bardziej skomplikowanego: czapki, sweterki, tuniki, zabawki. A szczytem moich marzeń jest bielusieńka sukienka zrobiona na szydełku. Mam jednak nadzieję, że nie będzie to moje ostatnie słowo.

 

Zatem zapraszam do Szkoły Szydełkowania, w której każdy jest zarówno uczniem, jak i nauczycielem. Podrzucajcie pomysły, pytajcie. Możecie wszystko, to miejsce jest dla Was i dla Waszych inspiracji.

 

Na początek pierwszy schemat, a właściwie schemacik. Idealny na stworzenie bluzki, tuniki.

 

schemat zakładki

Ponto Baixissimo - oczko ścisłe

Corrente - oczko łańcuszka

Ponto Baixo - półsłupek

Ponto Alto Duplo - słupek podwójnie nawinięty

Inicio - rozpoczęcie robótki

 

Ja w tym wzorze zobaczyłam zakładkę do książki. Górę próbowałam sama zakończyć półokręgiem. Jak widać, mogłoby być lepiej. Ale w końcu - wciąż się uczę. Na razie wersja biała.

zakładka na szydelku

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
perfidnyobibok
Czas publikacji:
czwartek, 13 czerwca 2013 10:16

Polecane wpisy